Úvodní strana » Úprava vody

Úprava vody

TZB CalKo

TZB CalKo_web.jpgKabinetní změkčovače TZB CalKo se zdají být ideálním řešením pro úpravu vody v rodinných domech.

Může za to fakt že nabízíme technicky a kvalitativně propracovaný přístroj za velmi příznivou cenu. Jedná se o zařízení obsahující Katexovou pryskyřici která jímá ionty prvků způsobujících pevné usazeniny v rozvodech teplé a studené vody, bojlerech, vodovodních bateriích, pračce, myčce a dalších spotřebičích. Nemluvě o faktu že pevné usazeniny poškozují dnes tak velmi drahé zařizovací předměty v koupelnách.

Katexová pryskyřice má určitou kapacitu která je dána velikostí náplně daného přístroje a je zapotřebí po vyčerpání kapacity zregenerovat.

O regeneraci v našich přístrojích se stará velmi sofistikovaná řídící jednotka GE Autotrol LOGIX 255/760 

Kapacitu Katexu musí posoudit náš technik na základě zadávacích dat, t.j. průměrná spotřeba vody v domácnosti, tvrdost vody a přítomnost dalších prvků.

 

TZB Demi a TZB Demi Plus

demineralizace_small.pngZařízení  pro plnění a doplňování topných systémů 

Jedná se o zařízení které lze instalovat jako pevnou součást kotelen nebo ho lze použít i jako mobilní zařízení pro plnění malých topných systémů v RD.

Na jednu náplň lze plnit systémy o obsahu až 2 000 litrů při vstupní tvrdosti vody 2 mmol/l. Při vyšší tvrdosti se snižuje kapacita tak , že při vstupní tvrdosti 3 mmol/l bude možno upravit 1 500 litrů a při vstupní tvrdosti 4 mmol/l bude množství upravené vody 1 000 litrů. Po vyčerpání kapacity zařízení je nutné provést výměnu katexové náplně. Katexovou nápln nabízíme v balení po 25 kg a tak lze jedním balením provést tři plnění. Obě zařízení mají jako nedílnou součást vodoměr , tak aby bylo možné sledovat množství protečené upravované vody a včas tak provést výměnu katexové náplně.

V případě že budete využívat zařízení jako pevnou součást topného systému pro plnění a jeho následné doplňování s tím že zařízení bude napojeno na rozvod pitné vody , instalujte výhradně zařízení TZB Demi plus. Toto obsahuje navíc plnící zařízení SYR FullCombi BA jehož součástí je systémový oddělovač který je pro takové spojení předepisován. Navíc je tato jednotka vybavena redukčním ventilem který lze nastavit v rozmezí  0,5 až  5,0 baru na požadovaný tlak v systému a tím zabránit k jeho přetlakování.

Samotné zařízení TZB Demi a Demi plus pak pracuje jako všechny katexové úpravny. To znamená že voda protéká přes  katexovou pryskyřici kde jsou nahrazovány ionty vápníku a hořčíku a nahrazují je ionty sodíku.

Při první dodávce jsou oba přístroje již naplněné a připravené pro provoz.

Napište nám o svých problémech s vodou a rádi vám pomůžeme najít nejvhodnější technické řešení na základě zaslaného rozboru vody, nebo si sami změříme tvrdost vody na místě.

Pole označená * jsou povinná.

TZB control s.r.o.

K Mejtku 400
252 26  Třebotov

+420 257 712 909
+420 602 248 645

info@tzbcontrol.cz