Úvodní strana » Úprava vody

Úprava vody

 

TZB Demi a TZB Demi Plus

demineralizace_small.png

Demineralizační jednotky pro kotelny  a plnění topných systémů s vysokým nárokem na kvalitu topné vody zejména systémů s tepelnými čerpadly

Jedná se o zařízení které lze instalovat jako pevnou součást kotelen nebo ho lze použít i jako mobilní zařízení pro plnění topných systémů v RD a bytových domech. 

TZB DEMI a DEMI PLUS obsahuje demineralizační náplň Mixbedový ionex Pure PMB-101-2 který snižuje obsah látek ve vodě a udržuje nízkou hodnotu elektrické vodivosti (méně než 1μS/cm) při zachování neutrálního PH. Při větším znečištění vstupní vody zbavuje fosfátů a silikátů.

Na jednu náplň lze plnit systémy o obsahu až 2 000 litrů při vstupní tvrdosti vody 2 mmol/l. Při vyšší tvrdosti se snižuje kapacita tak , že při vstupní tvrdosti 3 mmol/l bude možno upravit 1 500 litrů a při vstupní tvrdosti 4 mmol/l bude množství upravené vody 1 000 litrů.             

 Po vyčerpání kapacity zařízení je nutné provést výměnu ionexové náplně. Náplň nabízíme v balení po 25 kg které postačuje na tři plnění! Obě zařízení mají jako nedílnou součást vodoměr , tak aby bylo možné sledovat množství čerpané upravované vody a včas tak provést výměnu ionexové náplně.

V případě že budete využívat zařízení jako pevnou součást topného systému pro plnění a jeho následné doplňování s tím že zařízení bude napojeno na rozvod pitné vody , instalujte výhradně zařízení TZB Demi plus, které je vybaveno plnícím zařízením  SYR FullCombi BA  s integrovaným systémovým oddělovačem, který je legislativně vyžadován. Navíc je tato jednotka vybavena redukčním ventilem který lze nastavit v rozmezí  0,5 až  5,0 baru na požadovaný tlak v systému a tím zabránit k jeho přetlakování.

Zařízení TZB Demi a Demi plus je z výroby již naplněné a připravené pro provoz.

 

TZB control s.r.o.

K Mejtku 400
252 26  Třebotov

+420 257 712 909
+420 602 248 645

info@tzbcontrol.cz